charisms دختران مسابقه تکواندو تکواندو

charisms: دختران مسابقه تکواندو تکواندو درخشش تکواندوکار رقابت های آسیا سکوی سوم مدال برنز

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی همه در قبال مساله آب مسئولیم / وزیر نیرو

وزیر نیرو‌ در پیامی به مناسبت بیست و دوم مارس، روز جهانی آب بر مسئولیت همگانی در قبال مساله آب تاکید کرد.

همه در قبال مساله آب مسئولیم / وزیر نیرو

وزیر نیرو: همه در قبال مساله آب مسئولیم

عبارات مهم : منابع

وزیر نیرو در پیامی به مناسبت بیست و دوم مارس، روز جهانی آب بر مسئولیت همگانی در قبال مساله آب تاکید کرد.
به گزارش ایلنا، متن خبر رضا اردکانیان به شرح زیر است:

مردم عزیز ایران

همه در قبال مساله آب مسئولیم / وزیر نیرو

بیست و دوم مارس مصادف با دوم فروردین هر سال، روز جهانی آب هست. روزهای جهانی جهت آن هستند که به یادمان آورند مسائلی وجود دارند که همه بشریت با آن ها دست به گریبان است و از دشواری این پرسشها تنها هنگامی که کاسته می شود که همه انسان ها در قبال آن ها مسئولیت احساس کرده و متعهدانه عمل کنند. «روز جهانی آب» هم جهت آن است که همه احساس کنیم آب مسأله است و همه در قبال آن مسئولیم.

ما در قبال کمّیت آب مسئولیم آیا که اگر مسئولانه عمل نکنیم، خلاقیت و توانمندی های خود را جهت مدیریت مصرف و تقاضای آب به کار نگیریم و نوآورانه ترین ابزارهای اقتصادی، اجتماعی و سیاسی را جهت مدیریت منابع آب به کار نگیریم، به سرعت با کمبود آزاردهنده آب مواجه خواهیم شد چنان که در بعضی نقاط کشور با این معضل مواجه شده است ایم. ما در قبال کیفیت آب نیز که تاکنون نسبت به آن کم توجه بوده ایم مسئول هستیم. ما تا به امروز منابع آب را با بسیاری از آلاینده های صنعتی، کشاورزی و پساب های خانگی آلوده ایم. ادامه این اوضاع امکان پذیر نیست.

وزیر نیرو‌ در پیامی به مناسبت بیست و دوم مارس، روز جهانی آب بر مسئولیت همگانی در قبال مساله آب تاکید کرد.

روز جهانی آب جهت آن است که به اهمیت آب بیندیشیم، در گذشته خود به دیده انتقاد و انصاف بنگریم، جراحاتی را که بر پیکره های پاک منابع آب این سرزمین وارد کرده ایم بشناسیم، از مسیرهای اشتباه احتراز کنیم، به اصلاح رفتارهای فردی و رویکردهای سیاستی خود همت گماریم و آینده ای مطلوب تر از امروز را، در سایه درست کرداری با آب بنا کنیم.

روز جهانی آب به ما یادآوری می کند که هر یک از ما در سرزمین خشک و نیمه خشک کشور عزیزمان ایران عزیز، زیاد از مردمان سرزمین هایی که آب های فراوان دارند، وظیفه داریم به حفظ و صیانت آب حساس باشیم.

ما باید به سوی آینده ای توسعه یافته تر و پایدارتر نظر داشته باشیم و شایسته است در این نگاه به آینده، منطق زندگی پایدار و توأم با احترام نهادن به آب گذشتگان مان را به کار بندیم. ما تنها با پایبندی به اصول پایداری و درمان بدمصرفی های خود قادر خواهیم بود با کم آبی سازگار شویم و سرزمینی را که نسل های آینده نزد ما به امانت قرار داده اند، پایدار به ایشان تحویل دهیم.

همه در قبال مساله آب مسئولیم / وزیر نیرو

آینده منابع آبی این سرزمین و تمدن کهن، بر مسئولیت پذیری فرد فرد ما استوار خواهد شد. بایستی در کنار یکدیگر راجع به آب و شرایط امروز آن گفت وگو کنیم، اوضاع منابع و مصارف آب کشور را به درستی بشناسیم، مسئولیت های خود در قبال این شرائط را عالمانه تعریف کنیم و متعهدانه در جهت ساختن میهنی آباد، پایدار و سرزنده، با همه وجود عمل کنیم و به مسئولیت های مان پایبند باشیم. ما که در سرزمینی خشک و نیمه خشک زندگی می کنیم شایسته است هر روز سال را، روز جهانی آب بدانیم و باور داشته باشیم که اگر مسئولیت پذیر و متعهد به میهن باشیم، از همه دشواری ها به سلامت عبور خواهیم کرد و ایرانی خواهیم ساخت در خور شأن ایرانیان.

رضا اردکانیان

وزیر نیرو‌ در پیامی به مناسبت بیست و دوم مارس، روز جهانی آب بر مسئولیت همگانی در قبال مساله آب تاکید کرد.

وزیر نیرو

واژه های کلیدی: منابع | روز جهانی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog