charisms دختران مسابقه تکواندو تکواندو

charisms: دختران مسابقه تکواندو تکواندو درخشش تکواندوکار رقابت های آسیا سکوی سوم مدال برنز

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی فعال شدن ۲۴ ساعته مرزها ، مبادلات تجاری کشور عزیزمان ایران و ترکیه از طریق پول ملی دو کشور انجام خواهد شد

معاون اول مدیر جمهور با اشاره به اینکه مذاکرات یکسان هیات های عالی رتبه کشور عزیزمان ایران و ترکیه، یکی از عالی ترین تصمیمات اتخاذ شده است در این مذاکرات را توا

فعال شدن ۲۴ ساعته مرزها ، مبادلات تجاری کشور عزیزمان ایران و ترکیه از طریق پول ملی دو کشور انجام خواهد شد

مبادلات تجاری کشور عزیزمان ایران و ترکیه از طریق پول ملی دو کشور انجام خواهد شد/ فعال شدن ۲۴ ساعته مرزها

عبارات مهم : ایران

معاون اول مدیر جمهور با اشاره به اینکه مذاکرات یکسان هیات های عالی رتبه کشور عزیزمان ایران و ترکیه، یکی از عالی ترین تصمیمات اتخاذ شده است در این مذاکرات را توافق جهت استفاده از پول ملی دو کشور در مبادلات تجاری بیان کرد و گفت: بر اساس توافق، تسویه تجاری از طریق پول های ملی دو کشور به جای سایر ارزها انجام خواهد شد و این اقدام وقت بسیار مناسبی پیش روی تجار و سرمایه گذاران دو طرف قرار خواهد داد.

به گزارش ایسنا، جهانگیری بعدازظهر امروز (پنج شنبه) در نشست مطبوعاتی یکسان با نخست وزیر ترکیه اظهار داشت: کشور عزیزمان ایران و ترکیه پیوندهای بسیار مستحکمی در زمینه های متفاوت تاریخی، تمدنی، فرهنگی و دینی دارند و این اشتراکات محکم باعث شده است پرسشها دو ملت عمیقاً به هم پیوند بخورد و ما به عنوان مسئولین دو کشور باید از این اشتراکات حراست کنیم و زمینه تعمیق روابط و توسعه مناسبات را فراهم سازیم.

فعال شدن ۲۴ ساعته مرزها ، مبادلات تجاری کشور عزیزمان ایران و ترکیه از طریق پول ملی دو کشور انجام خواهد شد

معاون اول مدیر جمهور با بیان اینکه ما در منطقه ای هستیم که هر روز شاهد بحران های مخلتف در نقاط متفاوت منطقه هستیم خاطرنشان کرد: این بحران ها به وسیله قدرت های بزرگ و بعضی کشورهای همسو با آنها ایجاد می شود.

جهانگیری تروریسم، گروه های تکفیری، داعش و داعشی گری بر منطقه را از جمله پرسشها و پرسشها کشورهای منطقه برشمرد و خاطرنشان کرد: در شرایطی که کشورهای منطقه در حال مذاکره با تروریسم بودند، یکباره عنوان همه پرسی در شمال عراق و ایجاد کشوری مستقل در کردستان عراق مطرح شد که بی تردید این توطئه ها با حمایت قدرت های جهانی و به خصوص رژیم صهیونیستی ایجاد شده است است.

معاون اول مدیر جمهور با اشاره به اینکه مذاکرات یکسان هیات های عالی رتبه کشور عزیزمان ایران و ترکیه، یکی از عالی ترین تصمیمات اتخاذ شده است در این مذاکرات را توا

معاون اول مدیر جمهور با تاکید بر اینکه ما اطلاع داریم که این توطئه ها به وسیله رژیم صهیونیستی و قدرت های بزرگ ایجاد می شود گفت: بی تردید توطئه های بزرگ تری جهت تجزیه کشورهای منطقه از سوی رژیم صهیونیستی و قدرت های بزرگ در دست اقدام است.

جهانگیری تصریح کرد: البته کشورهای منطقه با اتکا به قدرت ملت های خود قادر هستند که تمام این توطئه ها را خنثی کنند و ایران، ترکیه و عراق به عنوان سه کشور بزرگ می توانند با همکاری یکدیگر این توطئه ها را نقش بر آب سازند.

معاون اول مدیر جهمور ادامه داد: دشمن های گاهی تلاش می کنند به اختلافات داخلی کشورهای منطقه دامن بزنند و مسائلی نظیر شیعه و سنی و قومی گرایی را بزرگ نمایی کنند ولی در حقیقت پرسشها مهم منطقه اینها نیست ولی نشانه دشمن های این است که کشورهای بزرگ منطقه را به پرسشها حاشیه ای مشغول و سرگرم کنند.

فعال شدن ۲۴ ساعته مرزها ، مبادلات تجاری کشور عزیزمان ایران و ترکیه از طریق پول ملی دو کشور انجام خواهد شد

جهانگیری با ابراز خرسندی از اقدام به موقع و قاطع دولت عراق در جریان همه پرسی تصریح کرد: دولت عراق تمام مناطقی که بعد از مبارزه با داعش در اختیار اقلیم کردستان قرار گرفته بود را بازپس گرفت و در واقع با این اقدام عنوان همه پرسی در نطفه خفه شد و جدایی طلبان متوجه شدند فکر اینکه تمامیت ارضی عراق آسیب ببیند فکری بیهوده است.

معاون اول مدیر جمهور با تاکید بر اینکه همه کشورهای منطقه از حاکمیت دولت مرکزی عراق حمایت می کنند افزود: باید از ایده منطقه قدرتمند حفاظت و حراست کنیم آیا که اگر منطقه قدرتمند باشد کشورهای بزرگ نمی توانند زمینه بروز بحران را فراهم کنند.

معاون اول مدیر جمهور با اشاره به اینکه مذاکرات یکسان هیات های عالی رتبه کشور عزیزمان ایران و ترکیه، یکی از عالی ترین تصمیمات اتخاذ شده است در این مذاکرات را توا

جهانگیری اضافه کرد: نگاه راهبردی ما باید این باشد که منطقه از قدرت و استحکام برخوردار باشد و در این راستا ممکن است گاهی منافع کوتاه مدت ما جهت رسیدن به منافع بلندمدت آسیب ببیند.

معاون اول مدیر جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پرسشها سوریه و مذاکره با مقامات ترکیه در این خصوص گفت: کشور عزیزمان ایران و ترکیه خواهان سوریه ای آرام هستند و می خواهند که مردم این کشور رفاه داشته باشند و دولت سوریه نیز قدرتمند باشد تا بتواند توطئه ها را خنثی کند.

فعال شدن ۲۴ ساعته مرزها ، مبادلات تجاری کشور عزیزمان ایران و ترکیه از طریق پول ملی دو کشور انجام خواهد شد

وی با بیان اینکه دنیا اسلام با پرسشها جدی روبرو هست، تصریح کرد: در مقطع فعلی کشور ترکیه مدیر شرکت همکاری کشورهای اسلامی است و در این شرایط باید کشورهای مسلمان دست به دست هم دهند و پرسشها دنیا اسلام نظیر جنگ و خونریزی در یمن و ظلم و ستم به مردم میانمار را حل و فصل کنند.

وی همچنین با اشاره به پرسشها فلسطین و جنایاتی که در حق مردم فلسطین صورت می گیرد گفت: باید از مردم مظلوم فلسطین حمایت کنیم و خوشبختانه پایتخت کشور عزیزمان ایران و آنکارا از مواضع مشابه و نزدیکی در این زمینه برخوردار هستند.

معاون اول مدیر جمهور در ادامه با اشاره به سفر اخیر مدیر جمهور ترکیه به پایتخت کشور عزیزمان ایران و مذاکرات صورت گرفته با دکتر روحانی جهت رسیدن مبالادت تجاری دو کشور به رقم ۳۰ میلیارد دلار افزود: دسترسی به این نشانه نیازمند آن است که از تمام وقت های دو کشور استفاده شود و موانع پیش روی همکاری های اقتصادی برطرف گردد.

جهانگیری از برگزاری نشست کمیسیون یکسان همکاری های دو کشور در آینده نزدیک خبر داد و گفت: در این کمیسیون راجع به تعرفه ترجیحی میان کشور عزیزمان ایران و ترکیه مذاکره خواهد شد و تلاش خواهد شد که دو کشور به سمت تجارت آزاد حرکت کنند.

معاون اول مدیر جهمور با اعلام اینکه در مذاکرات یکسان هیات های عالی رتبه کشور عزیزمان ایران و ترکیه توافق شد که مرزهای دو کشور جهت تسهیل در مبادلات تجاری به صورت شبانه روزی فعال باشند افزود: در خصوص همکاری سه جانبه جهت ترانزیت کالا از ترکیه به قطر نیز توافقاتی انجام شده است و به زودی وزرای مربوطه سه کشور توافقنامه ای در این خصوص امضاء خواهند کرد.

جهانگیری گردشگری را از زمینه های همکاری کشور عزیزمان ایران و ترکیه برشمرد و با بیان اینکه تصمیمات مناسبی جهت توسعه گردشگری میان دو کشور اتخاذ شده است است افزود: باید بسته های فرهنگی و گردشگری و توافقات صورت گرفته در این زمینه هرچه سریعتر عملیاتی شود.

معاون اول مدیر جمهور همچنین با اشاره به همکاری های دو کشور در زمینه انرژی و صادرات نفت خام و گاز از کشور عزیزمان ایران به ترکیه گفت: امکان زیاد کردن گاز و نفت خام از کشور عزیزمان ایران به ترکیه وجود دارد و در این خصوص مذاکراتی بین دو کشور صورت گرفته است.

جهانگیری گفت: کشور عزیزمان ایران از حضور سرمایه گذاران ترکیه در پتروشیمی و سایر صنایع استقبال می کند و در این راستا همایش هایی جهت معرفی وقت های سرمایه گذاری کشور عزیزمان ایران برگزار خواهد شد و هفته آینده نیز نمایشگاه کالاهای کشور عزیزمان ایران در استانبول برپا می شود.

نخست وزیر ترکیه هم در نشست مطبوعاتی یکسان با اشاره به تاریخ، جغرافیا و فرهنگ یکسان میان کشور عزیزمان ایران و ترکیه گفت: توسعه روابط پایتخت کشور عزیزمان ایران و آنکارا و ارتقاء همکاری ها به بالاترین جایگاه ممکن، نشانه یکسان دو کشور است.

بینالی ییلدریم با اشاره به سفر معاون اول مدیر جمهور کشورمان به ترکیه گفت: در این سفر راجع به تحولات منطقه ای و به خاص پرسشها عراق گفتگو شد و دو کشور هرگونه اقدام در جهت نقض حاکمیت ملی عراق را محکوم کردند.

وی با بیان اینکه ایران، ترکیه و عراق در خصوص اوضاع بعد از همه پرسی در اقلیم کردستان عراق همکاری نزدیک دارند خاطرنشان کرد: هر سه کشور معتقدند که این همه پرسی غیرقانونی بوده است و حرص و طمع مسئولین اقلیم کردستان عراق جهت اعلام استقلال باعث شده است که به سایر اقوام نظیر ترکمن ها و ایزدی ها نیز ظلم و ستم شود.

نخست وزیر ترکیه ادامه داد: در این شرایط امکان ادامه حاکمیت مدیریت فعلی اقلیم کردستان عراق میسر نیست و باید گام های مورد نیاز را جهت آخر دادن به ظلم به مردم این منطقه برداریم.

وی با تاکید بر اینکه همکاری های پایتخت کشور عزیزمان ایران و آنکارا محدود به پرسشها عراق نیست تصریح کرد: تحولات سوریه نیز باید تحت کنترل باشد و تمامیت ارضی کشور حفظ شود و کشور عزیزمان ایران و ترکیه خواهان صلح پایدار و آسایش جهت مردم سوریه هستند.

بینالی ییلدریم ادامه داد: کشور عزیزمان ایران و ترکیه با تشکیل ساختارهای غیرقانونی در کشورهای منطقه مخالف هستند و هیچ اقدامی نباید تمامیت ارضی کشورهای منطقه را ترساندن کند.

نخست وزیر ترکیه همچنین با اشاره به اینکه روابط اقتصادی کشور عزیزمان ایران و ترکیه روند رو به رشدی را در پیش دارد گفت: حجم مبادلات دو کشور در حال حاضر ۱۲ میلیارد دلار است و نشانه گذاری دو کشور رسیدن به ۳۰ میلیارد دلار است که جهت دستیابی به این رقم باید گام های موثری برداریم.

نخست وزیر ترکیه در ادامه امنیت را از مهمترین مباحث این کشور برشمرد و با بیان اینکه ترکیه ۴۰ سال است که با گروه تروریستی پ.ک.ک مواجه است و جهت مبارزه موثرتر با تروریسم اهمیت فراوانی جهت همکاری نزدیک تر با جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران قائل است.

واژه های کلیدی: ایران | ترکیه | همکاری | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog