charisms دختران مسابقه تکواندو تکواندو

charisms: دختران مسابقه تکواندو تکواندو درخشش تکواندوکار رقابت های آسیا سکوی سوم مدال برنز

گت بلاگز وب‌گردی پرونده‌های فساد مالی خانواده آقای اردوغان!

هرازچندگاهی در رسانه ها اسنادی از معاملات مخفیانه و فعالیت های تجاری بعضا غیرقانونی اعضای خانواده اردوغان مخابره می‌شود.

پرونده‌های فساد مالی خانواده آقای اردوغان!

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، رجب طیب اردوغان مدیر جمهور فعلی ترکیه قریب به 15 سال است که مرد نخست سرزمین آناتولی محسوب می شود؛ فردی که نظر هایش اطراف مباحث متفاوت دچار سیالیت و اعوجاج هست؛ البته علاوه بر رفتارهای متناقض اردوغان که بعضا به دیکتاتوری و استبداد رای می انجامد، حواشی اطراف خانواده او نیز زیاد است.
اردوغان 63 ساله حدود 38 سال پیش در ۴ ژوئیه ۱۹۷۸ با «آمینه اردوغان» ازدواج کرد و دارای چهار فرزند، دو پسر و دو دختر است.
مراسم ازدواج «سمیه اردوغان» دختر مدیر جمهور ترکیه با پسر یکی از صنعتگران سرمایه دار ترکیه، اوایل سال گذشته در استانبول برگزار شد و بازتاب وسیعی در سطح رسانه های دنیا داشت.
اما تمام پرسشها مربوط به خانواده آقای اردوغان مرتبط با مخارج گزاف مراسم خوش حالی عروسی دختر وی نمی شود؛ بلکه هرازچندگاهی در رسانه ها اسنادی از معاملات مخفیانه و فعالیت های تجاری بعضا غیرقانونی اعضای خانواده آقای اردوغان مخابره می شود.
خرید نفت کش 13 هزار تنی در بهشت فراریان مالیاتی
اخیرا یک گروه مطبوعاتی اروپایی از کشورهای فرانسه، بلژیک، ایتالیا و اسپانیا که بعد از افشای اسناد پاناما، بر روی گریزگاه های مالیاتی در اروپا و حاشیه دریای مدیترانه، تمرکز کرده اند، طی تحقیقاتی به 150 هزار سند مربوط به پناهنگاه های امن مالیاتی در مدیترانه، «مالت» و «جزیره من» دست یافتند؛ آنها در ادامه تحقیقاتشان پی بردند که خانواده رجب طیب اردوغان، مدیر جمهور ترکیه مالک یک کشتی نفتکش 13 هزار تنی با نام «آگ داش» هستند که آن را از طریق کمپانی هایی که در مالت و جزیره من، ثبت شده است اند، به دست آورده اند.

عبارات مهم : ترکیه

آنطور که در گزارش گروه مطبوعاتی اروپایی ضد فرار مالیاتی قید شده، یک چهارم از بودجه این اقدام به وسیله «سیتکی آیان»، تاجر ترکیه ای که یکی از دوستان خانواده اردوغان هست، تهیه شده است و سه چهارم باقی مانده به وسیله «مبارز منسیموف»، میلیاردر ترکیه ای آذری تامین شده است که مالک گروه حمل و نقل «پالمالی» مستقر در استانبول است.
اخراج مسئولان مبارزه با فساد به وسیله اردوغان جهت مصونیت فرزندان!
پیش از این نیز گزارش هایی مبنی بر فعالیت های مرموز اقتصادی خانواده آقای اردوغان انتشار یافته بود؛ در دسامبر سال 2013 اداره مبارزه با جرایم مالی و درآمدهای مجرمانه وابسته به دایره امنیت استانبول، 47 نفر از جمله پسران سه تن از وزرای کابینه اردوغان را بازداشت کرد؛ یک ماه بعد از آن، رسانه های ترکیه خبر دادند که احتمالا پای دو پسر اردوغان یعنی«نجم الدین بلال» و«احمدبوراک» نیز به این پرونده باز خواهد شد.
پس از مطرح شدن نام پسران اردوغان در پرونده فساد مالی در ترکیه، ناگهان «معمّر عکاّش»، دادستان خاص مبارزه با فساد استانبول از کار برکنار شد؛ وی طی مصاحبه ای گفت که«دستانی در دولت مانع انجام وظیفه او شدند»!در همان وقت نیز جنازه یک کمیسر پلیس مبارزه با قاچاق و جرایم شرکت یافته در منزل اش پیدا شد.
اردوغان سپس جهت اینکه مانع از ادامه تحققات اطراف فساد مالی فرزندانش شود، طی حکمی350 افسر پلیس از جمله مسوولان واحدهای مبارزه با جرایم اقتصادی، قاچاق و جرایم شرکت یافته ترکیه را از کار برکنار کرد.
زمین ذلت به سبک آقازداه های تُرک
در اکتبر سال 2015 نیز«مهمت شمشک» وزیر مالیه ترکیه، در پاسخ به پرسش نماینده پارلمان این کشور از حزب اپوزیسیون جمهوری خلق، تایید کرد که یک زمین 780000 متر مربعی به قیمت 3 میلیون لیر ترکیه به بنیاد«تورک گِو» که متعلق به بلال و سمیه اردوغان است فروخته شده، در حالی که ارزش بازاری آن 606 میلیون لیر بود.
معامله نفتی با تروریست ها
در آذرماه سال 94 در پی سرنگونی جنگنده سوخو 24 روسی به وسیله ترکیه، دولت و رسانه های روسیه، آشکارا و به صراحت دولت اردوغان را به پشتیانی از داعش و تجارت نفتی غیرقانونی این گروه تروریستی متهم کردند. رسانه های روسی در آن مقطع اعلام کردند که حملات جنگنده های روسی به تانکرهای حامل سوخت داعش، تجارت کلان و پرسود نفت با داعش را جهت بعضی مقامات ارشد ترکیه به خطر انداخته و این مساله موجب خشم شدید مقامات آنکارا شده است است.
همچنین در همان مقطع ، اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … روسیه تصویر هایی از «نجم الدین بلال» پسر کوچک اردوغان، در حال صرف ناهار با افرادی شبیه به اعضای داعش منتشر کردند؛ به ادعای رسانه های روسی، یکی از افراد حاضر در تصویر ها، از سرکردگان داعش بود که در کشتارهای حمص و بخش کردنشین سوریه نقش فعالی داشت؛ گمانه زنی ها رسانه های روسی حاکی از آن بود که «بلال اردوغان»،نقش مهم را در تجارت نفت دزدیده شده است عراق به وسیله داعش بازی می کند.
اشرافیگری خانواده اردوغان به روایت نشریه آلمانی
در اردیبهشت سال گذشته نشریه «بیلد» آلمان به گوشه هایی از زندگی اشرافی خانواده مدیر جمهور ترکیه پرداخت و با توصیف آنها به «حلقه قدرتمند اطراف اردوغان» نوشت: آنها پشت دیوارهای بلند در محله «اسکودار» اسلامبول به سر می برند. در این محله پنج ویلا واقع شده است است که همگی به پسرهای اردوغان (احمد و بلال) متعلق است و ارزش آنها حدود شش میلیون یورو است.
این نشریه در گزارشش آورده بود: در حالی که اردوغان هر سال حدود 50 هزار یورو حقوق می گیرد، فرزندانش در پول غرق هستند.
در ارتباط با سایر اعضای خانواده اردوغان، روزنامه «جمهوریت» چاپ ترکیه نوشت که کوچکترین دختر اردوغان در صنایع آرایشی، غذاهای آماده، ترابری و جواهرات سرمایه گذاری کرده است.
منبع: میزان
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ترکیه | اردوغان | رسانه ها | خانواده | جمهوری خلق | فرار مالیاتی | رجب طیب اردوغان | مبارزه با قاچاق

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog